2H Yazılım Bilişim İnşaat Makina İhr. İth. San. Tic.Ltd.Şti. - 0312 354 41 50 - 0850 562 29 53
0312 354 41 50

Neden Web Sayfanızın Mobil Uyumlu Olması Gereklidir?

Neden Web Sayfanızın Mobil Uyumlu Olması Gereklidir?

14.11.2015 - 00:52

Hoş geldiniz!

Mobil teknoloji dünyayı değiştiriyor. Bugün, herkesin akıllı telefonları var ve bu telefonlarla sürekli iletişim kuruyor, bilgi arıyorlar. Birçok ülkede, akıllı telefonların sayısı kişisel bilgisayarların sayısını geride bıraktı. Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak, çevrimiçi varlığın önemli bir parçası haline geldi.

Web sitenizi henüz mobil uyumlu yapmadıysanız en kısa zamanda yapmalısınız. Sitenize gelen kullanıcıların çoğunluğu büyük olasılıkla bir mobil cihaz kullanıyordur.

  1. Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız hemen Mobil Uyumluluk Testi’ni tamamlayın!
  2. Web sitenizi oluşturmak için Wordpress gibi bir içerik yönetimi yazılımı kullandıysanız web sitesi yazılımınızı özelleştirme rehberimize göz atın.
  3. Böyle bir yazılım kullanmıyorsanız bir web geliştiricisini işe alma seçeneğini değerlendirin. Bunu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili bir kontrol listemiz vardır.
  4. Bunu kendiniz yapacak kadar teknik bilgiye sahipseniz Mobil SEO Rehberimize göz atın.

Neden mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Web siteleri neden mobil uyumlu hale getirilmelidir?

Bir sayfanın masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Kullanıcının, mobil uyumlu olmayan sürümü okuyabilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Kullanıcılar bunu moral bozucu bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla siteden çıkarlar. Alternatif olarak, mobil uyumlu sürüm kolayca okunabilir ve hemen kullanılabilir.

ABD’de, akıllı telefon sahibi kullanıcıların %94’ü yerel bilgilerle ilgili aramaları telefonlarından yapmakta. İşin ilginç tarafı, mobil aramaların %77’si evden veya iş yerinden yapılmaktadır; bu mekanlarda büyük olasılıkla masaüstü bilgisayarlar da mevcuttur.

Mobil içerik, işiniz için kritik önem taşır ve bu önemini korumaya devam edecektir. İster tuttuğunuz spor takımı için blog hazırlayın, ister yerel tiyatronuzun web sitesi için çalışma yapın ya da isterseniz potansiyel müşterilere ürün satın. Ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak sitenizi ziyaret ettiklerinde iyi bir deneyim yaşayacaklarından emin olun!

Nasıl başlarım?

Mobil uyumlu site oluşturmak için yapılacak çalışmanın mahiyeti, geliştirici kaynaklarınıza, iş modelinize ve uzmanlığınıza göre değişiklik gösterir. Bir masaüstü sitenin, mobil cihaz üzerinde çalışacak biçimde nasıl yeniden tasarlanabileceğini gösteren örnek için aşağıdaki şemaya bakın:

Çok temel bir uygulama düzeyinde, mevcut bir masaüstü siteden mobil siteye geçiş için, masaüstü sitedeki mevcut içerik bölümlerini alarak bunları mobil uyumlu bir tasarım şablonu içinde düzenlemek gerekir.

Mobil siteye ilişkin teknik uygulamalar, bunları geliştirici çalıştırarak mı, yoksa kendi başınıza mı yapacağınız gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için Mobil Site SEO’su dokümanlarımıza bakın.

Web Sayfanızın Mobil Uyumluluk Testi İçin Tıklayınız.

Daha geniş bilgi Google Web Sitesinde.

Google Mobil Uyumluluk Testi

Yorum yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yorumunuz editörümüz tarafından incelendikten sonra sitemizde yayınlanacaktır.
https://www.2hyazilim.com

Güvenlik Kodu *